Turkcell Müşteri Hizmetleri

Türkiye merkezli bir GSM operatörü olan Turkcell milyonlarca kullanıcıya sahip oldukça geniş bir telekomünikasyon şirketidir. Şirket günümüzde birçok farklı pay sahibinin olduğu global bir şirketken ilk dönemlerde Mehmet Emin Karamehmet ve Murat Vargı isimli iki iş adamı tarafından kurulmuştur. 94 yılında hayatına başlayan firma ülkemizde ki cep telefonu kullanıcılarının yaklaşık yüzde 40’ı tarafından kullanılmaktadır.

İlk kez 2000 yılında İstanbul Borsasında hisseleri işlem görmeye başlamıştır. Bu sayede şirket Newyork borsasında listelenen ilk şirket unvanını da almıştır. Yenilikçi bir anlayışlı hareket eden şirket başarılarla yoluna devam etmektedir. Geçmişten günümüze geçen süre içerisinde bu GSM firmasının sürekli bir şekilde gelişim gösterdiğini ifade edebiliriz. Esasında bu durum firmanın sıklıkla el değiştirmesini de mümkün kılmaktadır.

Turkcell İletişim Merkezi

Oldukça ilgi çekici bir hikayesi olan Turkcell aslında bir mektupla kurulmuştur desek yanlış olmaz. Dışa yeni yeni açılmaya başlamış olan Türkiye’de ki şirketler bu değişime kendilerini adapte etmeye çalışırken Penta Dış Ticaret şirketinin ortaklarından Murat Vargı ve Muzaffer Akpınar’a İsveçli bir Girişimciden GSM şirketi kurmakla ilgili bir mektup gelir. Bu teklifi ciddiye alan Murat Vargı harekete geçer.

Önce girişimci ile görüşmeler yapar daha sonra böyle bir şirketi kurmak için gerekli sermayeyi bulmak adına ülkenin büyük şirketleriyle görüşmeler düzenledi. En sonunda Çukurova Grubunun patronu Mehmet Emin Karamehmet bu işe sermaye yatırmayı kabul etti. Böylece Türkiye’nin en büyük şirketlerinden biri kurulmuş oldu. Bu aşamadan sonra söz konusu GSM firmasının etkili bir gelişim sürecine geçmesini mümkün kılmaktadır.

Turkcell Telefon Numarası

Müşterilerine değer veren ve onlara üst kalite bir hizmet sunmak için servislerine her geçen gün bir yenisini ekleyen Turkcell bir GSM firması olmasının yanı sıra birçok yan hizmeti de kullanıcılarına sağlamaktadır. Bunlardan birisi kablosuz internet almayı sağlayan superbox’dır.

Yine internet üzerinden birçok farklı mobil cihaz ve televizyondan HD yayın almayı sağlayan Turkcell TV+ birçok abonesi olan ve dizi, film tutkunlarının severek kullandığı hizmetlerden bir diğeridir. Türkiye’nin ilk milli arama motoru ve mail hizmeti de yine bu firma tarafından geliştirilerek yerli hizmetlerden faydalanmak isteyenlerin beğenisine sunulmuştur.

Turkcell Müşteri Hizmetleri

Turkcell Telefon Numarası: 0532 532 00 00

Turkcell İletişim Adresi

Kendi vizyonlarını insanların hayatlarına değer katmak olarak tanımlayan firma için ileri görüşlü demek doğrudur. Kendileri kaliteli dijital hizmetleri müşterileri ile buluşturmak için araştırma geliştirme çalışmaları yapmaktadırlar. Gelecek dönemlerde insanlar için kesintisizi internetin ve iletişimin oldukça önemli olacağı aşikardır. Bu noktada çalışmalarını yoğunlaştırmış olan şirket kendi ekosistemlerini kurmak için çalışmalar yapmaktadır.

4,5G hizmetini yayabilmek için baz istasyonlarını geliştirmektedirler. Müşterilerine nasıl çok daha kaliteli bir internet ulaştırabileceklerini bulabilmek için araştırmalar yapan şirket hizmetlerini yurtdışına da taşımıştır. Böylece kullanıcıları sadece Türkiye içinde değil birçok ülkede de rahatlıkla dostları ve sevdikleriyle iletişim kurabilmektedir.

Turkcell Şikâyet Hattı

Yaptıkları işi oldukça önemseyen şirketin en önemli özelliği müşterilerinin kaliteli bir şekilde iletişim kurmasını sağlamasıdır. Gelişen telefon teknolojilerine yaptıkları mühendislik çalışmalarıyla hızlıca adapte olan şirket kesilmeden iletişim kurma imkânı vermektedir.

Büyüttükleri altyapıları sayesinde artık müşterileri her an her saniye ne kadar yoğun bir noktada olursa olsunlar arama yapabilmektedirler. Geçmiş dönemlerde ki daha analog sistemler günümüzde yapay zekalardan destek alan sistemlere yerini bırakmıştır. Böylece yoğunluk oranlarına göre baz istasyonları kendilerini ayarlayarak yoğun zamanlarda da müşterilerin kaliteden taviz vermeden iletişim kurmalarını sağlamaktadır.