Samsung Müşteri Hizmetleri

1938 yılında temelleri atılan Samsung Kore merkezli olup uluslararası pazarda teknoloji sektöründe en büyük markalardan bir tanesidir. İlk olarak meyve ve sebze satışı için kurulan firma 1980’li yıllarda geldiğinde sektöründe değişiklik yapmaya karar verdir. Özellikle akıllı telefonları ile gündeme gelen bu firma bunun yanı sıra bilgisayar, yazılım ve ev aletleri üretimine yapmaktadır.

Ülkemizde 2009 yılında popüler hale gelmeye başlanan firma şu an için toplamda 88 ülke de satış gerçekleştirmektedir. Bu firma asıl büyümesini ise 2000 ile 2006 yılları arasında yapmıştır. Bu yıllar arasından en çok satış yapan teknoloji markası seçilmiştir. Marka sadece ürünleri ile değil aynı zamanda müşteri memnuniyeti ile de ön plana çıkmaktadır.

Uluslararası bir marka olan Samsung ülkemizde de kapsamlı bir şekilde hizmet sunmaktadır. Bu uluslararası marka beyaz eşya üzerine çok sayıda farklı ürünü kullanıcılarla buluşturmaktadır. Esasında bu marka sadece beyaz eşya ürünleriyle değil akıllı telefon ürünleriyle de dikkatleri üzerine çekmektedir. Yine markanın haberleşme sektöründe de etili bir düzeyde ürünü piyasaya sürdüğü bilinmektedir.

Samsung İletişim Numarası

Oldukça popüler bir marka olmasından dolayı nerdeyse her ilde birçok bayisi bulunan bu marka ile iletişime geçmek oldukça kolay olmaktadır. Firma, müşterilerinin satın aldığı her ürünün arkasından olmaktadır. Yaklaşık olarak her ürün en az 1 yıl garanti kapsamı içine alınmaktadır. Firmanın garanti kapsamında son derece etkili bir düzeyde servis imkanının sunulmasında da başarılı olduğunu rahatlıkla ifade edebiliriz.

Eğer bu süre içerinde teknik bir sorun olması halinde müşteri mağduriyetini önlemek için iletişim merkezi 7 24 aktif olarak hizmet vermektedirler. Öte yandan bazı durumlarda iletişim merkezlerinde aşırı bir yoğunluk olabilmektedir. Bu durumda da ek olarak sesli servis hizmetleri kullanılmaktadır. Uluslararası bir firma olmasından dolayı markanın müşteri memnuniyetine de fazlasıyla önem verdiğini söyleyebiliriz.

Samsung Telefon Numarası

330 binden fazla çalışanı bulunan firmanın, çalışan bölümünün büyük bir kısmı teknik destek kısmında yer almaktadır. Bu sayede istenilen zaman firmaya ulaşılmaktadır. Ayrıca firma ile iletişime geçmek için ana hattın bilinmesine gerek bulunmaktadır. Müşteriye en yakın bayinin numarasını kullanarak da iletişime geçile bilinmektedir. Bu marka aynı zamanda yazılım firması olarak da faaliyet göstermektedir.

Firmanın kendi imzasını taşıdığı birçok özel yazılım üst düzey teknolojilerde kullanılmaktadır. Bu nedenle teknik destelerde de özel yazılımlar sayesinde müşteri mağduriyeti önlenmektedir. Samsung günümüz koşullarında pek çok nitelikli ürünüyle dikkatleri üzerine çeken bir marka olduğunu ifade edebiliriz.

Samsung Müşteri Hizmetleri

Samsung Telefon Numarası: 444 77 11

Samsung İletişim Adresi

Samsung markasının ülkemizde ki genel merkezi İstanbul ilinde yer almaktadır. Genel merkezin açık adresi ise şu şekildedir:

Flat ofis iş merkezi Otakçılar Caddesi No: 78 /3 Eyüp sultan, İstanbul.

Markanın genel merkezi elektronik posta hizmeti ile destek vermektedir. Genel olarak genel destek ve teknik destek olmak üzere iki ayrı elektronik postalar bulunmaktadır. Destek ekibi oldukça hızlı olup yaklaşık 1 iş günü sonrası geri dönüş yapmaktadır.

Samsung Şikâyet Hattı

Son yıllarda tüketici dostu marka unvanının sahibi olan bu marka her türlü şikayetleri dünya standartlarında çözüme kavuşturmaktadır. Resmi internet adresi üzerinden ürünler ile ilgili her konuda şikâyet talebi oluşturula bilinmektedir. Şikâyet taleplerine geri dönüşler ise yaklaşık olarak 6 saat sonra cevaplanmaktadır.

Bu sayede firmanın Türkiye ofisinin oldukça kaliteli bir altyapıya sahip olduğu söylenebilir. Öte yandan sadece ürün bazlı şikâyet olmayıp çalışanlar ile ilgilide talep oluşturulmaktadır. Görüldüğü üzere her anlamda oldukça kurumsal bir vizyon sahibi bir markadır.